Dášin blog

S úsměvem jde všechno líp :-)
 

Jak jsem zařizovala akvárko v 10 krocích

Máte rádi rybičky?Chcete mít své vlastní akvárko ale nevíte jak na to?Já taky nejsem zrovna moc zkušený akvarista ale s něčím přece můžu poradit.


1)kupte si dobrou příručku-doporučuju AKVÁRIUM od Petera Stadelmanna.
Příručka

2)vyberte si akvárko-můžete si vybrat ze dvu druhů,lepeného a celoskleněného já mám lepené a je OK.Měla jsem i celoskleněné které mi mamka přinesla z práce.Bylo hodně malé a hodně těžké tak jsme ho dali mé tetě na dekoraci.Jestli se bojíte že lepené akvárko praskne,tak můžete být v klidu.
MŮJ TIP:kupte menší akvárko,je snadnější o něj pečovat-já mám akvárko 40*20*20 a bohatě mi to stačí
Akvárko-nové

3)kupte přístroje:filtr
vzduchovadlo
topítko
osvětlení
akvarijní teploměr
Vzducovací přístroj -takhle vypadá vzducovadlo
MŮJ TIP:pokud máte hodně malé akvárium jako já,není filtr potřeba(ale vodu musíte měnit stejně).Topítko není třeba když si pořídíte ryby co dobře snášejí nižší teploty.

4)najděte vhodné místo pro akvárium.Nejlepší bude někde na světle ale v žádném případě nesmí být u okna,kam praží slunce.Taky nesmí být ve tmě jinak budete muset přisvětlovat.Já mám akvárko proti oknu,které je v té části domu kam mac nesvítí slunce.


5)tedˇ ověřte jestli vám fungují přístroje.


6)vymyjte akvárium vlažnou vodou !!!POZOR!!!SAPONÁTY NE!!! a písek na dno properte v horké vodě.Pak propláchněte rostlinky(krok 7) je li to nutné.

7)Rostlinky:jsou dvě možnosti:živé nebo umělé.Já mám umělé protože je nemusíte hnojit a starat se o ně tak jako o živé.Živé jsou zase více přirozené ale péče o ně je složitá věc.Já toho o živých rostlinkách moc nevím takže vám radím aby jste do vyhledávače zadali: rybicky.net a našli tu správnou stránku kde je na toto téma moře informací.
Akvárko bez vody-všechny tyhle rostlinky jsou umělé ale i tak jsou OK.

8)umístění a zařízení-akvárko podložte polystyrenem a postavte na na vybrané místo.Zkontrolujte jestli stojí rovně protože křivé akvárko vypadá blbě.Nyní nasypte na dno vrstvu písku-vzadu by měla být vyšší než vepředu-akvárko se tak bude lépe čistit.Do tohoto dna zahrabejte rostlinky a z kamenů postavte rybám jeskyni.No a tedˇ můžete začít opatrně napouštět vodu.
Akvárko bez vody-bez vody
Akvárko s vodou-s vodou

9)nyní zapojte přístroje.Ještě jednou zkontrolujte jestli fungují i v akváriu a pak je zase vypojte.Nechte takhle akvárko asi tři dny a pak kupte ryby a přemístěte je do akvárka(článek přemístění ryb).

10)v případě jiných domácích mazlíčků si na akvárko opatřete kryt.


19.01.2008 |
Autor: Já
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 19.01. 17:10, DASA

    docela dobrý

  • 19.01. 18:28, teta Jana

    ahoj dášo, akvárko je moc pěkné. jsi šikovná. doufám, že tvým rybičkám se v něm bude dobře dařit.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se